Hizmetlerimiz

Marka Tescil

Marka Tescil

Marka tescil 45 meslek grubundan oluşmaktadır. 1-34 Sınıfları arası üretim, 35-45 Sınıfları arası hizmeti kapsamaktadır.

Marka tescil süresi 10 yıldır. Marka tescil başvuru aşaması prosedür gereği 4-6 ay arası sürmektedir.

4-6 Aylık Süreç Nedir?
0-2 Ay arası uzman araştırma sürecidir, başvurduğunuz tarihten itibaren uzman markayı inceleyip duruma göre Red /Kısmı red / Yayın kararı vermektedir.
2-4 Ay arası size benzer olabilecek firmaların ya da markaların size itiraz etme süresidir.
4-6 Ay arası Türk Patent ve Marka Kurumundan asıl belgenizin onaylanıp, tarafınıza ulaşma süresidir.

Konu ile alakalı markanız onaylandığında ya da olası red/kısmı red durumunda tarafınıza tebligat ulaştırılmaktadır.

Marka tescil yaptıran firmalar 10 yıl tescil koruması hakkına sahiptir. Dilediğinde 9.yıldan itibaren yenileme sağlayabilmektedirler.

MARKA TESCİL FAYDALARI VE NEDEN BAŞVURU YAPILMALI?
Marka başvurusu iki şekilde yapılmaktadır.
• Kurumsal başvuru (Vergi numarası, Firma ünvan)
• Şahıs başvurusu (T.C kimlik bilgisi)

KURUMSAL;
Marka tescil bir firma için olmazsa olmaz bir durumdur. Bir firma kurumsallaşmadan önce isim hakkını satın almalı ve bunun tescilini gerçekleştirilmelidir. Firmanız ne kadar büyük olursa olsun, ilk önce marka tescil yapan firma bir adım öndedir. Aynı isimde olan A firma B firmanın markasını önceden tescil etmesi durumunda A firması B firmasının markasını değiştirmesini isteyebilir. Özellikle üretim yapan ya da markasını herhangi bir ürünün üzerine baskı yapan firmalar açısından marka tescil vazgeçilmezdir.

ŞAHIS;
Şahıs başvurularında marka yatırım değeri kazanmaktadır. Ön görü ile olan başvurular çok önemlidir ve marka satılıp, kiraya verilebilen bir belgedir. Aynı zamanda herhangi bir şahıs ileride kuracağı firma için T.C bilgisine marka başvurusu yapabilmektedir.

COM.TR almak için;
Marka başvurusunda öncesinde araştırma yapmak kaydıyla com.tr alan adını satın alabilirsiniz. Size verilen barkod ile birlikte kolayca com.tr başvurusu yapabilmektesiniz, dilerseniz yerinize biz de yapabiliriz.

Desteğe İhtiyacınız Varsa

Bizimde uzmanlarımız var!

0 543 944 01 11 [email protected]

Uzman ekibimiz ile size her konuda yardım etmeye hazırız

ÜCRETSİZ DANIŞIN

Dilerseniz Sizi Arayabiliriz

Whatsapp Hattı